JS Financial News - шаблон joomla Новости
Perşembe, 24 Eylül 2020

 

KAHRAMANMARAŞ İLİ 2019-2020 FUTBOL SEZONU BAYRAM KAZICI 1. AMATÖRBÜYÜKLER STATÜSÜ

A GRUBU B GRUBU
Kulüp Kodu Kulüp Adı Fikstür No Kulüp Kodu Kulüp Adı Fikstür No
11296 PAZARCIK BLD. AKSUSPOR 1 14721 ANDIRIN YEŞİLDAĞSPOR 1
15090 ÇAĞLAYANCERİTSPOR 2 12339 PAZARCIKSPOR 2
29 KAHRAMANMARAŞSPOR A.Ş 3 12217 AS VEFA 3
17017 MARAŞSPOR 4 11282 ARSAN SÜMERSPOR 4
17023 ULUDAZSPOR 5 16768 1905 KAHRAMANSARAYSPOR 5
16871 ANADOLU GENÇLİKSPOR 6 14260 KÜMBETSPOR 6
17444 HARTLAP KÖYÜ ALİ DOĞANSPOR 7 11291 NAHIRÖNÜ DUMLUPINARSPOR 7
11283 FERHUŞ KARACASUSPOR 8 14322 BÜYÜKSIRSPOR 8
12769 TÜRKOĞLU BLD. SPOR 9 17811 K.MARAŞ BŞB GENÇLİK VE SPOR 9
  BAY 10 15018 AFŞİN BLD.SPOR 10

1- İlimiz 1. Amatör Küme Büyükler müsabakaları yukarda yazılı olan 19 takım arasında 2 grup halinde oynatılmasına;

2- Müsabakalar, grup aşaması ve playoff olmak üzere iki kademeli oynatılmasına;

A-1.Amatör Küme müsabakalarının çift devreli lig usulüne göre deplasmanlı oynatılmasına ve grup müsabakaları sonundapuan cetvelinde gruplarında birinci, ikinci ve üçüncüsırayı alan toplam 6 (altı) takımın katılımı ile play-off oynatılmasına;

B-Play-off maçlarının tek devreli lig usulüne göre K.Maraş Merkezde oynatılmasına ve sıralamanın 1’den 6’ya kadar belirlenmesine;

C- Bal Baraj müsabakası, Federasyon tarafından belirlenecek Komitece Merkezde belirlenen yerde oynatılmasına;

3- Her ne şekilde ve sebepten olursa olsun 2019-2020 Futbol Sezonunda grup aşamasında Ligden çekilen veya ihraç edilen takımın çekildiği veya ihraç edildiği kategoride bir alt Kümeye düşürülmesine;

4- Birinci Küme’de grup müsabakaları sonunda puan cetvelinde son sırasında yer alan A Grubunda1 (bir) veB Grubunda 1 (bir) takımolmak üzere toplam 2 (iki) takımın bir alt Küme’ye düşürülmesine; Ayrıca1. Küme müsabakaları başlamadan veya başladıktan sonra hiçbir müsabakaya çıkmadan ligden çekilen/ihraç olan takım olması halinde, ilgili grupta çekilen veya ihraç olan takımların dışında puan cetvelinde sıralamada en altta bulunan takımında bir alt kümeye düşürülmesine;

5- Müsabakalarda galibiyete 3 (üç) puan, beraberliğe 1 (bir) puan ve mağlubiyete 0 (sıfır) puan verilmesine,

6- Puanların eşitliği halinde takımların derecelerinin Federasyonca gönderilen genelgeye göre tespit edilmesine,

7- Hakem ataması yapılan müsabakalarda müsabakaya çıkmayan, sahaya belirlenen saatte 9 (dokuz) kişiden az bir kadro ile çıkan, başlamış müsabakayı terk eden, müsabakada oyuncu uygunluğu olmayan futbolcu oynattığı tespit edilen takımlar, Federasyon hesabına hakemlerin masrafları ile diğer masrafları karşılamak üzere tazminat olarak 400,-TL ödemesine,

8- 2019-2020 sezonu için 1989 ve daha büyük doğumlular yaşı büyük futbolcu 1997 ve daha küçük doğumlular ise yaşı küçük futbolcu statüsündedir. 1. Amatör Lig’de takımlarımız 1989 ve daha büyük doğumlu diledikleri kadar amatör futbolcuya lisans çıkartabilirler. Ancak, takımlar 18 kişilik müsabaka isim listesine 1989 ve daha büyük doğumlu en fazla 5 (beş) futbolcu ve 1997 ve daha küçük doğumlu en az 5 (beş) futbolcu yazabilirler. 2005 ve daha küçük doğumlu futbolcular Büyükler kategorilerinde oynayamazlar. 18 kişilik müsabaka isim listesine yaşı büyük futbolcu 5’den fazla yazılırsa ve yaşı küçük futbolcu 5’den az yazılırsa takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilir. Müsabaka isim listesine yaşı küçük 5 futbolcudan 1 yaşı küçük futbolcu yazılmaması halinde müsabaka isim listesine 17 kişi, 2 yaşı küçük futbolcu yazılmaması halinde müsabaka isim listesine 16 kişi, 3 yaşı küçük futbolcu yazılmaması halinde 15 kişi, 4 yaşı küçük futbolcu yazılmaması halinde 14 kişi ve 5 yaşı küçük futbolcu yazılmaması halinde müsabaka isim listesine 13 kişi yazılacaktır.

9-Takımlardan birinin başvurusu veya müsabakanın oynanamaması ile ilişkin özel bir durumun tespiti durumunda,Tertip Komitesinin uygun bulması halinde müsabaka gününde, saatinde  veya  yerinde değişiklik yapılabilir,

10-1.Amatör Kümeye katılan kulüpler en az bir alt yapı kategorisine katılmak ve katıldıkları ligi tamamlamakzorundadırlar.

11-Bu statüde yer almayan konular hakkında Uluslararası Futbol Oyun Kuralları, Futbol Müsabaka Talimatı, 2019-2020 Sezonu Amatör Futbol Liglerinde Uygulanacak Esaslara ve Futbol Federasyonunun yayınladığı talimatlara göre karar verilmesine;

12-2019-2020 Futbol Sezonu için İl Tertip Komiteleri ve İl Disiplin Kurulu kararları ile müsabaka programlarının Kahramanmaraş ASKF www.marasaskf.com sitesinde ilan edilmek veya ilan tahtası olarak Batıpark Sahası ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) ilan panosuna asılmak suretiyle kulüplere ve ilgili kişilere tebliğ edilmiş sayılmasına,

13- Bu statü İl Futbol Tertip Komitesi’nin 16 Eylül 2019 tarih ve 03 sayılı olağan toplantısında kabul edilmiştir.

14- İş bu statü TFF’nin Futbol İl Temsilcisi ve İl Tertip Komiteleri Talimatının 14. Maddesine göre Türkiye Futbol Federasyonunca tasdik edildikten sonra yürürlüğe girer ve kulüplere yazılı olarak tebliğ edilir.

Ali KAZANCI Ahmet GÜLER Abdurrahman AKBABA İsmail AVANOĞLU
TFF İl Temsilcisi KulüplerTemsilcisi         ASKFTemsilcisi KulüplerTemsilcisi
Başkan İl TemsilcisiYrd. İl TemsilcisiYrd. Üye
       
Ahmet ÖZTÜRK Akın CEREN Halit SALMAN Şaban NEDİRLİ
KulüplerTemsilcisi TÜFAD Temsilcisi GSİM Temsilcisi TFFHGD Temsilcisi
Üye Üye Üye Üye

 

 

1. AMATÖR A GRUBU
SR.  
1 PAZARCIK BLD. AKSUSPOR
2 ÇAĞLAYANCERİTSPOR
3 KAHRAMANMARAŞSPOR A.Ş
4 MARAŞSPOR
5 ULUDAZSPOR
6 ANADOLU GENÇLİKSPOR
7 HARTLAP KÖYÜ ALİ DOĞANSPOR
8 FERHUŞ KARACASUSPOR
9 TÜRKOĞLU BLD. SPOR
10 BAY
         
1. HAFTA     10. HAFTA  
FERHUŞ KARACASUSPOR PAZARCIK BLD. AKSUSPOR   PAZARCIK BLD. AKSUSPOR FERHUŞ KARACASUSPOR
ÇAĞLAYANCERİTSPOR HARTLAP KÖYÜ ALİ DOĞANSPOR   HARTLAP KÖYÜ ALİ DOĞANSPOR ÇAĞLAYANCERİTSPOR
ANADOLU GENÇLİKSPOR KAHRAMANMARAŞSPOR A.Ş   KAHRAMANMARAŞSPOR A.Ş ANADOLU GENÇLİKSPOR
MARAŞSPOR ULUDAZSPOR   ULUDAZSPOR MARAŞSPOR
TÜRKOĞLU BLD. SPOR BAY   BAY TÜRKOĞLU BLD. SPOR
         
2. HAFTA     11. HAFTA  
HARTLAP KÖYÜ ALİ DOĞANSPOR TÜRKOĞLU BLD. SPOR   TÜRKOĞLU BLD. SPOR HARTLAP KÖYÜ ALİ DOĞANSPOR
PAZARCIK BLD. AKSUSPOR ANADOLU GENÇLİKSPOR   ANADOLU GENÇLİKSPOR PAZARCIK BLD. AKSUSPOR
ULUDAZSPOR ÇAĞLAYANCERİTSPOR   ÇAĞLAYANCERİTSPOR ULUDAZSPOR
KAHRAMANMARAŞSPOR A.Ş MARAŞSPOR   MARAŞSPOR KAHRAMANMARAŞSPOR A.Ş
FERHUŞ KARACASUSPOR BAY   BAY FERHUŞ KARACASUSPOR
         
3. HAFTA     12. HAFTA  
ANADOLU GENÇLİKSPOR FERHUŞ KARACASUSPOR   FERHUŞ KARACASUSPOR ANADOLU GENÇLİKSPOR
TÜRKOĞLU BLD. SPOR ULUDAZSPOR   ULUDAZSPOR TÜRKOĞLU BLD. SPOR
MARAŞSPOR PAZARCIK BLD. AKSUSPOR   PAZARCIK BLD. AKSUSPOR MARAŞSPOR
ÇAĞLAYANCERİTSPOR KAHRAMANMARAŞSPOR A.Ş   KAHRAMANMARAŞSPOR A.Ş ÇAĞLAYANCERİTSPOR
HARTLAP KÖYÜ ALİ DOĞANSPOR BAY   BAY HARTLAP KÖYÜ ALİ DOĞANSPOR
         
4. HAFTA     13. HAFTA  
ULUDAZSPOR HARTLAP KÖYÜ ALİ DOĞANSPOR   HARTLAP KÖYÜ ALİ DOĞANSPOR ULUDAZSPOR
FERHUŞ KARACASUSPOR MARAŞSPOR   MARAŞSPOR FERHUŞ KARACASUSPOR
KAHRAMANMARAŞSPOR A.Ş TÜRKOĞLU BLD. SPOR   TÜRKOĞLU BLD. SPOR KAHRAMANMARAŞSPOR A.Ş
PAZARCIK BLD. AKSUSPOR ÇAĞLAYANCERİTSPOR   ÇAĞLAYANCERİTSPOR PAZARCIK BLD. AKSUSPOR
ANADOLU GENÇLİKSPOR BAY   BAY ANADOLU GENÇLİKSPOR
         
5. HAFTA     14. HAFTA  
MARAŞSPOR ANADOLU GENÇLİKSPOR   ANADOLU GENÇLİKSPOR MARAŞSPOR
HARTLAP KÖYÜ ALİ DOĞANSPOR KAHRAMANMARAŞSPOR A.Ş   KAHRAMANMARAŞSPOR A.Ş HARTLAP KÖYÜ ALİ DOĞANSPOR
ÇAĞLAYANCERİTSPOR FERHUŞ KARACASUSPOR   FERHUŞ KARACASUSPOR ÇAĞLAYANCERİTSPOR
TÜRKOĞLU BLD. SPOR PAZARCIK BLD. AKSUSPOR   PAZARCIK BLD. AKSUSPOR TÜRKOĞLU BLD. SPOR
ULUDAZSPOR BAY   BAY ULUDAZSPOR
         
6. HAFTA     15. HAFTA  
KAHRAMANMARAŞSPOR A.Ş ULUDAZSPOR   ULUDAZSPOR KAHRAMANMARAŞSPOR A.Ş
ANADOLU GENÇLİKSPOR ÇAĞLAYANCERİTSPOR   ÇAĞLAYANCERİTSPOR ANADOLU GENÇLİKSPOR
PAZARCIK BLD. AKSUSPOR HARTLAP KÖYÜ ALİ DOĞANSPOR   HARTLAP KÖYÜ ALİ DOĞANSPOR PAZARCIK BLD. AKSUSPOR
FERHUŞ KARACASUSPOR TÜRKOĞLU BLD. SPOR   TÜRKOĞLU BLD. SPOR FERHUŞ KARACASUSPOR
MARAŞSPOR BAY   BAY MARAŞSPOR
         
7. HAFTA     16. HAFTA  
ÇAĞLAYANCERİTSPOR MARAŞSPOR   MARAŞSPOR ÇAĞLAYANCERİTSPOR
ULUDAZSPOR PAZARCIK BLD. AKSUSPOR   PAZARCIK BLD. AKSUSPOR ULUDAZSPOR
TÜRKOĞLU BLD. SPOR ANADOLU GENÇLİKSPOR   ANADOLU GENÇLİKSPOR TÜRKOĞLU BLD. SPOR
HARTLAP KÖYÜ ALİ DOĞANSPOR FERHUŞ KARACASUSPOR   FERHUŞ KARACASUSPOR HARTLAP KÖYÜ ALİ DOĞANSPOR
KAHRAMANMARAŞSPOR A.Ş BAY   BAY KAHRAMANMARAŞSPOR A.Ş
         
8. HAFTA     17. HAFTA  
PAZARCIK BLD. AKSUSPOR KAHRAMANMARAŞSPOR A.Ş   KAHRAMANMARAŞSPOR A.Ş PAZARCIK BLD. AKSUSPOR
MARAŞSPOR TÜRKOĞLU BLD. SPOR   TÜRKOĞLU BLD. SPOR MARAŞSPOR
FERHUŞ KARACASUSPOR ULUDAZSPOR   ULUDAZSPOR FERHUŞ KARACASUSPOR
ANADOLU GENÇLİKSPOR HARTLAP KÖYÜ ALİ DOĞANSPOR   HARTLAP KÖYÜ ALİ DOĞANSPOR ANADOLU GENÇLİKSPOR
ÇAĞLAYANCERİTSPOR BAY   BAY ÇAĞLAYANCERİTSPOR
         
9. HAFTA     18. HAFTA  
TÜRKOĞLU BLD. SPOR ÇAĞLAYANCERİTSPOR   ÇAĞLAYANCERİTSPOR TÜRKOĞLU BLD. SPOR
KAHRAMANMARAŞSPOR A.Ş FERHUŞ KARACASUSPOR   FERHUŞ KARACASUSPOR KAHRAMANMARAŞSPOR A.Ş
HARTLAP KÖYÜ ALİ DOĞANSPOR MARAŞSPOR   MARAŞSPOR HARTLAP KÖYÜ ALİ DOĞANSPOR
ULUDAZSPOR ANADOLU GENÇLİKSPOR   ANADOLU GENÇLİKSPOR ULUDAZSPOR
PAZARCIK BLD. AKSUSPOR BAY   BAY PAZARCIK BLD. AKSUSPOR

 

BÜYÜKLER 1.AMATÖR B GRUBU
SR.  
1 ANDIRIN YEŞİLDAĞSPOR
2 PAZARCIKSPOR
3 AS VEFA
4 ARSAN SÜMERSPOR
5 1905 KAHRAMANSARAYSPOR
6 KÜMBETSPOR
7 NAHIRÖNÜ DUMLUPINARSPOR
8 BÜYÜKSIRSPOR
9 K.MARAŞ BŞB GENÇLİK VE SPOR
10 AFŞİN BLD.SPOR
         
1. HAFTA     10. HAFTA  
AS VEFA PAZARCIKSPOR   PAZARCIKSPOR AS VEFA
ARSAN SÜMERSPOR ANDIRIN YEŞİLDAĞSPOR   ANDIRIN YEŞİLDAĞSPOR ARSAN SÜMERSPOR
1905 KAHRAMANSARAYSPOR K.MARAŞ BŞB GENÇLİK VE SPOR   K.MARAŞ BŞB GENÇLİK VE SPOR 1905 KAHRAMANSARAYSPOR
KÜMBETSPOR BÜYÜKSIRSPOR   BÜYÜKSIRSPOR KÜMBETSPOR
NAHIRÖNÜ DUMLUPINARSPOR AFŞİN BLD.SPOR   AFŞİN BLD.SPOR NAHIRÖNÜ DUMLUPINARSPOR
         
2. HAFTA     11. HAFTA  
ANDIRIN YEŞİLDAĞSPOR 1905 KAHRAMANSARAYSPOR   1905 KAHRAMANSARAYSPOR ANDIRIN YEŞİLDAĞSPOR
PAZARCIKSPOR ARSAN SÜMERSPOR   ARSAN SÜMERSPOR PAZARCIKSPOR
BÜYÜKSIRSPOR NAHIRÖNÜ DUMLUPINARSPOR   NAHIRÖNÜ DUMLUPINARSPOR BÜYÜKSIRSPOR
K.MARAŞ BŞB GENÇLİK VE SPOR KÜMBETSPOR   KÜMBETSPOR K.MARAŞ BŞB GENÇLİK VE SPOR
AFŞİN BLD.SPOR AS VEFA   AS VEFA AFŞİN BLD.SPOR
         
3. HAFTA     12. HAFTA  
ARSAN SÜMERSPOR AS VEFA   AS VEFA ARSAN SÜMERSPOR
1905 KAHRAMANSARAYSPOR PAZARCIKSPOR   PAZARCIKSPOR 1905 KAHRAMANSARAYSPOR
KÜMBETSPOR ANDIRIN YEŞİLDAĞSPOR   ANDIRIN YEŞİLDAĞSPOR KÜMBETSPOR
NAHIRÖNÜ DUMLUPINARSPOR K.MARAŞ BŞB GENÇLİK VE SPOR   K.MARAŞ BŞB GENÇLİK VE SPOR NAHIRÖNÜ DUMLUPINARSPOR
BÜYÜKSIRSPOR AFŞİN BLD.SPOR   AFŞİN BLD.SPOR BÜYÜKSIRSPOR
         
4. HAFTA     13. HAFTA  
ANDIRIN YEŞİLDAĞSPOR NAHIRÖNÜ DUMLUPINARSPOR   NAHIRÖNÜ DUMLUPINARSPOR ANDIRIN YEŞİLDAĞSPOR
PAZARCIKSPOR KÜMBETSPOR   KÜMBETSPOR PAZARCIKSPOR
AS VEFA 1905 KAHRAMANSARAYSPOR   1905 KAHRAMANSARAYSPOR AS VEFA
K.MARAŞ BŞB GENÇLİK VE SPOR BÜYÜKSIRSPOR   BÜYÜKSIRSPOR K.MARAŞ BŞB GENÇLİK VE SPOR
AFŞİN BLD.SPOR ARSAN SÜMERSPOR   ARSAN SÜMERSPOR AFŞİN BLD.SPOR
         
5. HAFTA     14. HAFTA  
1905 KAHRAMANSARAYSPOR ARSAN SÜMERSPOR   ARSAN SÜMERSPOR 1905 KAHRAMANSARAYSPOR
KÜMBETSPOR AS VEFA   AS VEFA KÜMBETSPOR
NAHIRÖNÜ DUMLUPINARSPOR PAZARCIKSPOR   PAZARCIKSPOR NAHIRÖNÜ DUMLUPINARSPOR
BÜYÜKSIRSPOR ANDIRIN YEŞİLDAĞSPOR   ANDIRIN YEŞİLDAĞSPOR BÜYÜKSIRSPOR
K.MARAŞ BŞB GENÇLİK VE SPOR AFŞİN BLD.SPOR   AFŞİN BLD.SPOR K.MARAŞ BŞB GENÇLİK VE SPOR
         
6. HAFTA     15. HAFTA  
ANDIRIN YEŞİLDAĞSPOR K.MARAŞ BŞB GENÇLİK VE SPOR   K.MARAŞ BŞB GENÇLİK VE SPOR ANDIRIN YEŞİLDAĞSPOR
PAZARCIKSPOR BÜYÜKSIRSPOR   BÜYÜKSIRSPOR PAZARCIKSPOR
AS VEFA NAHIRÖNÜ DUMLUPINARSPOR   NAHIRÖNÜ DUMLUPINARSPOR AS VEFA
ARSAN SÜMERSPOR KÜMBETSPOR   KÜMBETSPOR ARSAN SÜMERSPOR
AFŞİN BLD.SPOR 1905 KAHRAMANSARAYSPOR   1905 KAHRAMANSARAYSPOR AFŞİN BLD.SPOR
         
7. HAFTA     16. HAFTA  
KÜMBETSPOR 1905 KAHRAMANSARAYSPOR   1905 KAHRAMANSARAYSPOR KÜMBETSPOR
NAHIRÖNÜ DUMLUPINARSPOR ARSAN SÜMERSPOR   ARSAN SÜMERSPOR NAHIRÖNÜ DUMLUPINARSPOR
BÜYÜKSIRSPOR AS VEFA   AS VEFA BÜYÜKSIRSPOR
K.MARAŞ BŞB GENÇLİK VE SPOR PAZARCIKSPOR   PAZARCIKSPOR K.MARAŞ BŞB GENÇLİK VE SPOR
AFŞİN BLD.SPOR ANDIRIN YEŞİLDAĞSPOR   ANDIRIN YEŞİLDAĞSPOR AFŞİN BLD.SPOR
         
8. HAFTA     17. HAFTA  
PAZARCIKSPOR ANDIRIN YEŞİLDAĞSPOR   ANDIRIN YEŞİLDAĞSPOR PAZARCIKSPOR
AS VEFA K.MARAŞ BŞB GENÇLİK VE SPOR   K.MARAŞ BŞB GENÇLİK VE SPOR AS VEFA
ARSAN SÜMERSPOR BÜYÜKSIRSPOR   BÜYÜKSIRSPOR ARSAN SÜMERSPOR
1905 KAHRAMANSARAYSPOR NAHIRÖNÜ DUMLUPINARSPOR   NAHIRÖNÜ DUMLUPINARSPOR 1905 KAHRAMANSARAYSPOR
KÜMBETSPOR AFŞİN BLD.SPOR   AFŞİN BLD.SPOR KÜMBETSPOR
         
9. HAFTA     18. HAFTA  
ANDIRIN YEŞİLDAĞSPOR AS VEFA   AS VEFA ANDIRIN YEŞİLDAĞSPOR
NAHIRÖNÜ DUMLUPINARSPOR KÜMBETSPOR   KÜMBETSPOR NAHIRÖNÜ DUMLUPINARSPOR
BÜYÜKSIRSPOR 1905 KAHRAMANSARAYSPOR   1905 KAHRAMANSARAYSPOR BÜYÜKSIRSPOR
K.MARAŞ BŞB GENÇLİK VE SPOR ARSAN SÜMERSPOR   ARSAN SÜMERSPOR K.MARAŞ BŞB GENÇLİK VE SPOR
AFŞİN BLD.SPOR PAZARCIKSPOR   PAZARCIKSPOR AFŞİN BLD.SPOR