JS Financial News - шаблон joomla Новости
Pazartesi, 02 Ağustos 2021

 

 

KAHRAMANMARAŞ ASKF 16.OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI 04.04.2021 TARİHİNDE YAPILDI

Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nda Genel Kurul heyecanı yaşandı. Ekrem Karaoğlan ve Eftal Karaçalı’nın başkanlık için yarıştığı Genel Kurul’da Karaoğlan, ASFK’nin yeni başkanı oldu.

Bulundukları illerde amatör futbol başta olmak üzere amatör branşların tüm dallarını bir arada toplayan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun 16. Olağan Genel Kurulu Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde pandemi kurallarına dikkat edilerek gerçekleştirildi. 

Tek liste ile gidilen genel kurulda Karaoğlan, ASKF’nin yeni başkanı oldu. Yapılan Genel Kurul’da söz alan yeni Başkan Karaoğlan Kahramanmaraş’taki amatör sporun sorunlarını en iyi bilenlerden birisi olduğunu vurgulayarak, “Sorunlarınızı en asgariye indirmek için hep beraber elimizden geleni yapacağız. Ne yaparsak amatör için, Kahramanmaraş için yapacağız. Kazanan Kahramanmaraş’ın amatör sporu olacak” dedi.

“BEN AYRIMCILIĞI SEVEN BİR İNSAN DEĞİLİM”

Karaoğlan konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Ben 1982 yılından bu yana spor kamuoyunun içerisinde olan biriyim. Ayrıca Federasyonun kurucu üyelerinden birisiyim. Kahramanmaraş’ta amatörün içerisinde bulundum. Kahramanmaraş’taki amatör sporun hangi şartlar altında sahaya çıktıklarını, salona gittiklerini en iyi bilenlerden birisiyim. Bunun için çoğu sorunlarınızı biliyorum. İnşallah el ele gönül gönüle hep beraber birlik içerisinde bunun üstesinden geleceğiz. Ben ayrımcılığı seven bir insan değilim. Benim yapımı bilirsiniz ben birleştirici, istişareden yana olan birisiyim. Ne yaparsak amatör için Kahramanmaraş için yapacağız. Kazanan Kahramanmaraş’ın amatörü sporu olacak. Sorunlarınızı en asgariye indirmek için hep beraber elimizden geleni yapacağız. Bunlar benim tek başıma yapacağım işler değil. Birlik olacağız birlikten kuvvet dolacak. Futbolun özellikle en büyük sorunu antrenmana gittikleri zaman eşyanızı koyacak, antrenman malzemesini koyacak bir yerinizin bir odanızın olmaması. Burada Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Cemil Boz’un çok büyük gayreti var. İnşallah buradan bana da bir onay çıkarsa bu konu üzerinde duracağız. İlk önceliğimiz bunu başarmak olacak.”

“EVİME İŞİME GİTMEDİM AMACIM BU MEMLEKETİN GENÇLİĞİNE HİZMET ETMEKTİ”

Eski Başkan Ergün Önal ise Genel Kurul’daki veda konuşmasına herkese hakkını helal ettiğini ve herkesten de haklarını helal etmelerini isteyerek başladı. Önal devamında, “Sabah 7,5 açtığım federasyon binamızı akşam 17.30’da kapattım. Evime işime gitmedim amacım bu memleketin gençliğine hizmet etmekti. Ama beğenilir ama beğenilmez onu herkesin vicdanına bırakıyorum. Bana lütfen haklarını helal ediniz. Yapacağım görevlerin hepsini yaptım. İnşallah benden sonra gelecek arkadaşlar daha başarılı olurlar” şeklinde konuştu.

Adaylardan Eftal Karaçalı'nın divana verdiği listeyi çekmesi sonucu tek liste ile

gerçekleştirilen seçimlere 187 delegenin 153 delege katılım sağladı.

Gerçekleştirilen Kongre sonucunda ise Ekrem Karaoğlan'ın başkanlığında oluşturulan yönetim kurulu ise Ali Kazancı,Adnan Alagöz,Abdurrahman Akbaba,Ahmet Güler,

Adem Karaköse, Keramettin Güler,   Bayram Yapar, Ali Aydın, Hüseyin Eralp, Altan Özer, Hasan Tandoğru, Mustafa Atcı,Hüseyin Akkaya, İsmail Avanoğlu, Hüseyin Şahin Bozdağ, Akif Akkaya 'dan oluştu.